Ponczo nie jest ubraniem, które podkreśla sylwetkę. Luźna góra sprawdza się świetnie w sylwetce typu jabłko, jeśli oczywiście nogi są wyeksponowane. Mój typ sylwetki nie słynie z takich nóg jak u jabłka, więc ryzykownie jest przywdziewać błyszczące, przylegające spodnie. Dzisiejszy look dedykuję właśnie „jabłkom”.  
Pepitka czy inaczej psi ząb kojarzy się z elegancją i bardzo słusznie. Wzór znany od dawien, dawna, ale w tej formie na salony wprowadziła go Coco Chanel. Jeśli uważasz, że wersja black&white jest za nudna, spróbuj zaszaleć w stylizacji z kolorem żółtym, fuksją czy czerwienią. Pepitka będzie w modzie zawsze, tym różni się doskonałość klasyki od sezonowych nowinek.
Warto też postawić na takie elementy w garderobie, które dzięki swojej uniwersalności, klasyce łatwo połączyć w wielu stylizacjach. Wiadomo, nie od dziś, że biała koszula to totalny MUST HAVE każdego.
Dziś założyłam bluzka koszulową- zrobiona jest ona z elastycznej tkaniny. To bardzo dobre rozwiązanie u osób plus size. Biorąc pod uwagę częste wahania wagi, większy biust czy szersze ramiona bądź biodra, ubrania z domieszką elastanu po prostu się sprawdzają.
Pasek w stylizacji pojawił się też nie bez powodu. Mój typ sylwetki ciężko wygląda w luźnych krojach. Jedynym sposobem na równanie proporcji jest zaznaczenie talii.
Nie musicie zakładac szpilek. W tej stylizacji świetnie sprawdzą się skórzane botki. Podobną stylizację miałam z kolorowym ponczo o tutaj.
Kochane właścicielki sylwetki typu jabłko- stawiajcie na swoje nogi. Nie bójcie się legginsów wet look i odważnych długości. Nogi to Wasz atut, grzechem jest o tym zapominać. Rurki, skórzane legginsy, wzorzyste spodnie, wszystko co skupia uwagę na nogach warto by znalazło swoje miejsce w szafie.

ewa zakrzewska
ewa zakrzewska
ewa zakrzewska
ewa zakrzewska

ewa zakrzewska

ewa zakrzewska

 

Na sobie mam:

Ponczo noname
Spodnie ASOS podobne dostaniesz tutaj 
Buty River Island
Zegarek New Look
Pasek zabrany Ani, ale podobny w dużym rozmiarze i elastyczny dostaniesz o tutaj
Torebka H&M
Koszula wiązana Bonprix- dostępne są czarne i bordo o tutaj

Zdjęcia Karolina Prusińska ArtCharlotte